Yüklüyor...

Masa Ayakları

 

Kullanım sahası çok bol olan masa ayakları mutfağınızdan kefelerinize birçok yerde kullanılmaktadır. Malzeme çeşidine göre iç ve dış mekânlarda kullanım şekline göre tasniflendirilmektedir. Birçok metal malzeme ile ortaya getirilen ayaklar ağır sanayi baskıları ile şekle sokulmakta ve dışarıdan gelecek zararlardan korunmak için korozyona karşı koruyucu boya veya krom kaplama aşamasıyla kaplanmaktadır. Montajı ise kolay kısmıdır. İşte bu sebepten olacak ki müşterilerimiz kolaylıkla evlerinde kullanmak için satın almaktadır.

 

Masa ayakları nerelerde kullanılır?

 

Sitemiz de sizlere sunulan masa ayakları modelleri kullanılacak yer şeklerine uyarlandığı için farklı mekânlarda kullanılabilmektedir. Örneğin, bahçelerinde müşteri ağırlayan kefelerimiz de alüminyum veya paslanmaz malzemeden üretilmiş masa ayakları korozyona uğramadıkları için tercih edilmektedir. Ev veya kapalı mekânlar da ise ahşap, metal üzeri krom kaplama gibi ürünler tercih edilir.

 

Masa ayakları internetten satın alınabilir mi?

 

Masa ayakları endüstriyel üretim ürünler olup üreticiler, mimarlar, büyük mekân sahipleri vb. iş kollarına kuruluşlar tarafından veya orta ve büyük ölçekli firmaların satın alma uzmanları tarafından satın alınmaktadır. Bireysel müşterilerimiz için stoklarda bulunan ya da tekil olarak üretilebilen masa ayakları birçok otel, kefe ve restoran tipi sistemlerde kullanılan masa ayakları birçok kaliteyi bünyesinde barındırabilir. Özellikleri sizlere sunduğumuz için araştırıp aldığınız masa ayağına daha güvenle sahip olabilirsiniz.

 

Masa ayaklarında kullanılan paslanmaz malzeme yapısı nasıldır?

 

Paslanmaz çelik % 10 un üzerinde ( çoğunlukla %12-20 Aralığında ) krom içeren demir - karbon alaşımıdır. Krom malzemeyi yenime ve ısıya karşı dayanıklılık kazandırır. Özel kalitede paslanmaz çelik türleri elde etmek amacıyla alaşıma başka elementler de katılabilir. Bu özel türlerin içinde en önemlisi, nikel eklenmesiyle hazırlanan 18- 8 paslanmaz çeliğidir (yüzde 18 krom yüzde 8 nikel )  Paslanmaz çeliğe katılan öteki önemli bileşenler niyobyum, manganez, molibden, fosfor, selenyum, silisyum, kükürt, titan ve zirkon’dur. Paslanmaz çelik üretiminde yüksek sıcaklıklara ve duyarlı kimyasal denetime gereksinim olduğundan bu alaşımlar uzun süre elektrik fırınlarında hazırlanmıştır. Son zamanlar da ise, malzemenin önce elektrik fırınında eritilmesi ve sonra bir başka potaya alınarak oksijenle işlenmesine dayalı bir teknik geliştirilmiştir. Tepkimeyi normalleştirmek için argonla seyreltilen oksijen gazı malzemeye üstten hamlaçla ya da potanın dibindeki bir delikten püskürtülür. Paslanmaz masa ayaklarındaki levhalar bu sayede üretilmektedir.

 

Masa ayaklarında kullanılan alüminyum malzeme özellikleri nelerdir?

 

Uzun ömürlü yıllarca sizi taşıyacak madendir. Her, iklim koşullarında, doğa şartlarında dayanıklılığı en yüksek olan malzemedir, ağaç malzemeden 43 PVC malzemeden 23 kat daha sağlam ve güçlü olduğu tespit edilmiştir. Bu malzeme korozyona uğramaz ve asla şişmez, çatlamaz, güneş ışığına karşı son derece dayanıklıdır, bakımı ise çok kolaydır. En büyük özelliklerinden bir tanesi özellikle hafif olmasıdır, demirin üçte bir ağırlığındadır. Her şeyden önemlisi geri dönüşümlü bir materyaldir.

İletişim