Yüklüyor...

Ahşap sandalye

   Ahşap sandalye denildiğinde belki de ilk akla gelen materyaldir ahşap sandalye yüzyıllardır süre gelen ve bir gereksinimden ortaya çıkarak üretilen oldukça ilkel modellerden Günümüzün modern ahşap sandalyelerine kadar ulaşan bir yapıda gelişimini sürdüren olmaz ise olmazlardan olan bir ev dekorasyon aracıdır. Peki bu ev dekorasyon aracı Dekorasyondan ziyade bir gereksinimden yani ayakta durmayı oturarak gerektiğinde dinlendirme aracı haline getirmiş Ahşaptan üretilen bir ihtiyaçtır diyebiliriz.

Ahşap sandalyeler hangi ağaçlardan üretiliyor ?

Ülkemizde üretilen ahşap sandalyelerin büyük çoğunluğu Gene ülkemizde çokça bulunan kayın (Gürgen) ağacından üretilmektedir. Latince carpinus betulus olan kayın ağacı Büyük ağaçlar arasında yer alır 15 metreden fazla yüksekliklere ulaşabilirler 25 metre yüksekliğe ulaştıkları sıklık ile görülür Basit yaprak tipleri vardır iç mekanda kullanıma uygun yapıya sahiplerdir. Ahşap sandalye iskeleti olarak kullanılmadan önce belirli işlemlerden geçmesi gerekmektedir. Örneğin işlenmeden önce rutubet farkından dolayı şekildeğiştirmemesi yani ağaç malzemenin çalışmaması için kurutma işleminden geçmesi zorunludur aksi halde hem işlemesi güçleşir hem gereksiz derecede ağır bir sandalye üretmiş olursunuz en kötüsü zaman geçtikçe ahşap sandalyeniz şekil değişimine uğrar yani çalışır.

Neden ahşap sandalye tercih etmeliyim?

Ahşap sandalyeler iç mekânlar için üretilmiş Konfor göz önünde bulundurularak tasarlanan dinlenme ve gereksinimlere cevap verebilecek şekilde ahşap iskeletli olarak üretilmiş birçok ahşap sandalye modeli mevcuttur. Peki neden Ahşap sandalye? Sorusuna geldiğimizde insanlar yaşadıkları mekânların mümkün olduğunca ferah rahat konforlu ve en önemlisi belki de göze hoş görünmesini ister. Dolayısı ile ahşap sandalye Ahşabın doğallığı ve güzelliğinin verdiği huzur ile insanlar için çok önem teşkil etmektedir. İç mekânda son zamanlarda sıra dışı tasarımları ile farklı materyallerden sandalyeler üretilebilse de ahşap sandalyenin tahtını sarsabileceğini düşünüyoruz Çünkü Günümüz teknolojisinde Ahşabın işlenebilirliği daha kolay hale gelmiştir. Dolayısı ile çok farklı tasarımlar en doğal malzemelerden üretilebilir hale gelmektedir ve ahşap sandalye son derece alımlı ve kullanılabilir şekillerde üretilebilmesi ile tercihleri yüzyıllardır ahşap sandalyeden yana kullanırız.

Ahşap sandalyelerde hangi renkleri kullanabilirim?

Ahşap sandalye üreten firmalar Müşterilerine güncel renk kartelâlarını sunmaktadır. Belki de Yerli olarak üretilebilmesinin en büyük avantajı İstediğiniz ahşap sandalye modeline sürekli güncellenen yüzlerce beklide binlerce rengin herhangi birisini uygulayabilir olmanızdır. Bu şekilde Kendi beğeninize hitap eden bir ahşap sandalye modeli ortaya koymuş olursunuz.

Ahşap sandalyeleri uluslararası gönderebiliyor musunuz?

Ürettiğimiz ahşap sandalye modellerini İhraç kayıtlı fatura ile Dünyanın farklı bir noktasına ulaştırabiliriz. Özellikle Türkiye şu sıralar Avrupa’nın çini konumunu almış durumdadır. Üretim ve ulaşım süreleri daha kısa ve ürün kalitesi özellikle ahşap ürünlerde daha kaliteli olduğu müşterilerimiz tarafından beyan edilen hususlar arasındadır. Ahşap sandalyede Ülkemizde üretim sahası olarak Marmara ve orta Anadolu bölgelerinde bölgesel olarak yoğun üretilebilmekte ve Gerek yurt içine gerekse yurt dışına yoğun olarak gönderilebilmektedir.

Ahşap sandalyeler dış mekânlarda kullanılıyor mu?

Ahşap sandalye modelleri ahşabın yapısı itibari ile aslında canlı materyallerdir. Yani sandalye olduktan sonrada fiziksel etkilerden kolay etkilenirler ve kısa sürede çürümeye yıpranmaya başlarlar Önce görsel güzelliklerden başlar daha sonra çürümeyle birlikte fiziki güçlerini kaybederek kullanılamaz hale kadar gelebilirler. Buraya kadar olan kısım aslında Bildiğimiz ahşap yani ( gürgen, meşe vb. ) bildik ağaç çeşitleri gibi görülebilir. Fakat Teak adında Ülkemiz de oak olara bilinen bir ağaç türü vücudunda bulundurduğu yağ sebebi ile dış mekânda kullanıma uygundur. Tabii ki bu yağ sezonluk olarak yenilenme gereksinimi duymaktadır. Yani sezon başında ya da sonunda teak ağacı bu özel yağ ile yağlanarak dış etkenlerden dolayı kaybettiği yağı suni olarak ağacın kendisine kazandırılması ile mümkündür.

Ahşap sandalye kargo sipariş ve ulaşımı nasıl yapılıyor?

Ahşap sandalye modellerinde farklı binlerce model mevcuttur üretim aşaması oldukça kısa olan bir ürün için stok tutmak çok mantıklı olmasa da kullanıcılar tarafından kabullenilmiş ahşap sandalye modellerini stoklu olarak tutuyoruz dolayısı ile stoklarda bulunan ahşap sandalye modelleri sipariş saatine göre aynı gün kargoya verilebilir. Ahşap sandalyeler modellerine göre bir koli içerisinde iki adet veya bir koli içerisinde bir adet gibi paketlenerek sevk edilmektedir. (Kargoya teslim edilmektedir.) kargo ulaşım süresi Teslim adresinizin merkeze olan uzaklığı ile ilgili olmakla birlikte 3-7 gün arasında değişmektedir.

İletişim