Döküm Sandalye

Sandalye sektöründe bahçeler için ve balkonlara görsellik katması için geçmişte özel olarak tasarlanmış döküm sandalyeler ve masalar yer almaktaydı. Dökme sandalyeler döküm atölyelerinde özel kalıplar içine erimiş metalin doldurulması ile elde edilirlerdi. Bu sebepten dolayı normal sandalyelere göre çok ağır olurlardı. Döküm sandalyeler nadir olarak kullanılsalar da bahçelere ve balkonlara görsel güzellik vermesi amacıyla farklı ve görsel tasarımlarla üretilirlerdi. Günümüzde gelişen teknolojiler ve ısıya dayanıklı plastiklerin üretilmesi sayesinde hafif ve çok kullanışlı dökme sandalyeler üretilmekte ve kullanıcıların beğenisine sunulmaktadır.

Teknoloji ve Sandalyeler

Barbara Alüminyum Masa Takımı 2+1

Yeni teknolojiler ile birlikte polikarbondan ana iskeleti oluşturulan sandalyeler metal ile kaplanarak dökme sandalye modeli verilerek daha kullanışlı ve daha fonksiyonel dökme sandalyeler  üretilmiştir. İstenilen renk ve istenilen desenlerde, oturum alanı aralıkla veya bütün olarak dökme sandalyeler tasarlanabiliyor ve üretiliyor. Günümüzde balkonlarımız, teraslarımız ve bahçelerimiz için sandalye tercihinde bulunacaksak mutlaka yeni nesil alüminyum sandalyeler tercih etmeliyiz.

Eriterek kalıba dökülen sandalye tercihi için, sırt kısmı sarmaşık ve papatya dilimleri şeklinde desen verilmiş, kenarları nervürlü demir süsü verilmiş veya oturum alanları aralıklı, çiçek kabartmaları ile farklı desenler verilmiş olan dökme sandalyeleri tercih etmeliyiz.  Dökme sandalyeler yapıldıkları malzemelere göre kir tutmayan, silinerek temizlenebilen, korozyona ve uzun süre güneşte beklemeye karşı dayanıklı ve uzun ömürlü sandalyelerdir. Özellikle bahçelerini süslemek ve görsellik kazandırmak isteyenler çin mutlaka tercih edilmesi gereken dökme sandalyeler her renk ve her çeşitte sizlere sunulmaktadır.

Gül Dekorlu Döküm Sandalye Hakkında

Nables Alüminyum Sandalye

Döküm sandalye soğuk ve ağır görüntüsüne rağmen inatla satılmaya devam eden sandalye ailesinin suskun çocuğudur. Yapılan eleştirilere ve bazen duraksamalar yaşatan satışına rağmen hep üst sıralara çıkmaya zorlamıştır. Günümüz teknolojisi ve imkanları ile artık imalatı daha da kolay ve oldukca şık tasarımlarla karşımıza çıkan pik veya alüminyum sandalye modelleri neredeyse iki mekandan birinde karşımıza çıkmaktadır. İncelediğimiz yeni gül dekorlu döküm sandalye modeli de bunlardan sadece bir tanesidir.