Soyunma Dolabı

Soyunma dolapları askeriyelerden bir çoğumuza tanıdık gelen ve istenildiğinde bir göz dolabın nekadar düzenli olabileceğini hatırlatır bizlere... Soyunma dolapları personeli çok olduğu okul yurtlarında askeriyede pansiyonlarda cezaevlerinde büyük fabrikalarda spor salonlarında vb yerler de kullanılan elbise ve özel eşya bekletme yeridir. Asma kilit takma yerleri bulunan soyunma dolapları güvenlık açısından da tercih edilen bir üründür.

Soyunma dolabı  genellikle iş hayatında büyük bir öneme sahiptir. Büyük iş yerlerinde bir çok personel çalışmaktadır. Bunlar; Fabrikalar, spor salonları, oteller, pansiyonlar, restorantlar, kafeler kısacası birçok iş yerinde personel için ayrılmış olan soyunma odaları bulunmaktadır. Bu odalarda fazla yer kaplamayan kullanışlı kilitlenebilen metal dolaplar ile personelleriniz kıyafetlerini düzgün bir şekilde değiştirebilirler.

Bazı durumlarda iş yerlerinde birkaç personel birlikte kullanabilirken bazı iş yerlerinde ise her personel için ayrı soyunma dolabı temin eder. Soyunma dolapları, dayanıklıdır metal ve çelikten üretildiği için uzun yıllar kullanılabilinir. Bu dolaplarda elektrostatik toz boyası kullanıldığı için bu boya uzun ömürlü özelliğine sahiptir.  Çalışanların bu dolaplarda kişisel ve değerli eşyalarını rahatlıkla bırakması ve güvenebilmesi için Kilit kombinasyonu sayesinde yüksek bir güvenlik sağlamaktadır. Tasarım olarak ise fonksiyonelliği izlemektedir.

Personel dolabı olarak bilinen soyunma dolabı, tekli, ikili, üçlü, dörtlü, altılı olarak bulunabileceği gibi en çok tercih edilen dolap ise 4 kapılı veya 6 kapılı olanlardır. Her Dolapların kapılarında isimlik ve havalandırma’da kullanılmaktadır. Plastik ya da metal ayak seçeneği asma anahtarlık ya da gömme kilit de vardır. Soyunma dolapları güvenli ve sağlıklı bir çalışma ortamı oluşması işyerlerinde çalışan kişilerin ve işletmelerin daha verimli olması açısından önemlidir. Çünkü çalışan kişi üzerini değiştiği ve değerli eşyalarını soyunma dolabında içi rahat bir şekilde bırakması çalışanlara ve işverenlere faydalı olacaktır