Dosya Dolabı

Dolap saklamak korumak amaçlı bazı nesnelererin evrakların paranın altının insanlarca koruma altına alındığı kapalı kutudur. Evraklarınız iş yerlerinin zinet eşyasıdır birnevi işte bu yüzden düzenli bir şekilde numaralandırılır tarih sırasına göre Arşivlenir. Bu dosyaların arandığı zaman bulunması için Evrak dolabı adlı kapaklı metal kutunun içerisine dizilir. Dosya dolapları metal olduğu için soğuk renklerde olduğu için ofisler de pek tercih edilmezdi. Ama günümüz teknolojisi ile dolaplar farklı renklerde üretilip en lüx ofislere kadar ulaştı.

Çelik dosya dolabı nerelerde kullanılmaktadır ?

Dosya dolapları birçok alanda ve genellikle ticari olarak kullanılan dolap tipleridir. Aslında dosya dolaplarının çelik olarak kullanılması ahşap dolapların çelik dolaplar kadar uzun süreli olarak kullanılamaması ve fiyat olarak çelik dolaplar ile neredeyse aynı fiyatta olması sebebi ile çelik Arşiv dolapları kullanılmaktadır.  Sağlam olmasını istediğiniz ve oldukça kaliteli olsun ve oldukça sağlam olarak üretilen çelik evrak dolapları modelleri genellikle ofis ortamlarında , depolarda ve benzeri yerlerde kullanılmaktadır.

Kağıt Döküman dolapları ofislerinizde ve bürolarınızda belgelerinizi arşivleyebileceğiniz güvenli bir şekilde koruyup saklayabileceğiniz çelik ürünlerdir. Resmi dairelerde, ofislerde, hastanelerde, okullarda,  fabrikalarda ve özel işletmelerin idari birimlerinde her gün birçok iş yapılır. Yapılan bu işlerin evraklanması ve Evraklara yerleştirilmesi gerekir. Bunun için çalışma ortamlarının vazgeçilmez eşyaları denilince aklımıza gelen ilk şey dosya dolabıdır. İstediğiniz evrak muhafaza etmek için ofislerde kullanılır. Döküman dolapları camlı, yarı cam kapaklı veya sürgülü kapaklı gibi ofis ortamlarında kullanabileceğiniz çeşitleri bulunmaktadır. Dosya dolabı   ayarlanılabilir rafları, rafların 50 kg yük taşıma kapasitesine sahip olması 180 derecede açılabilen kapılar ve gizli menteşe sistemi olarak imal edilmektedir.

İsterseniz evinizde bir çalışma odanız varsa burada da çalışma dolabı ‘nı kullanabilirsiniz. İçerisinde değerli evraklarınızı saklayabilir. Her zaman her yerde işinize yarayacak olan dosya dolabı gereksiz ortalıkta gezen kağıtlar’dan sizi kurtaracaktır.

Günümüzde artık Arşiv dolapları modern, şık ve fonksiyonel olarak imal edilmektedir. Kullandığınız evrakların toz, yangın ve hırsızlığa karşı en iyi şekilde korunması gerekir. Ayrıca dolaplarınız iki ya da üç noktadan kilitlenebilinir olması güveni sağlar. Evrak dolapları ‘nda gri, siyah ve beyaz renkler kullanılırken isteğe göre farklı renklerde temin edebiliriz. Ürünlerde İSO 9001:2000 standartlarında üretim sağlanmaktadır.

Dosya dolabı’nı çeşitlerini sandalyedeposu.com üzerinden birçok çeşitlerimizi inceleyerek satın alabilirsiniz. Sizler için en iyisini en güzelini karşınıza çıkartmaya çalışıyor ve özen gösteriyoruz